blog   praca w mlm   forum   hosting  czas   biznes oferty   inwestowanie   webdesign   kreatywność   e-marketing   pp   pik   za darmo   księgarnia
 

Darmowa grafika na stronę:

Strona www, to nie tylko tekst, czasem dobrze jest zrobić coś miłego dla oka. Przedstawiam tu kilka programów i stron z darmową grafiką, z których sam korzystam.

Pamiętaj jednak, zanim zaczniesz używać o zapoznaniu się z umowami licencyjnymi na każdej z tych stron.

jak zaraiac z gogle adsense Google Adsense
autor: Andrzej Herzberg
stron: 235
wejdź: www


 

programy:

  • GIMP - rozbudowany program do edycji grafiki. Naprawdę bardzo polecam, stanowi doskonałą alternatywę, dla płatnych drogich programów. Można w nim zrobić naprawdę wiele, przyznam jednak, że jego obsługa wymaga trochę wiedzy i umiejętności.

  • IrfanViev - to niewielki programik, służący do przeglądania grafiki, jak i też do niewielkich edycji, po wgraniu pluginów, umożliwia również tworzenie prostych galerii zdjęć w html. Najczęściej używam go do formatowania zdjęć, zmiany formatów i rozmiarów jak i wycinania fragmentów zdjęć.


zdjęcia, obrazki

  • stock.xchng - Bardzo bogate źródło zdjęć, do wykorzystania na strony www i nie tylko. Zdjęcia udostępniane są na różnych licencjach, lecz większość jest dostępna za darmo, nawet do komercyjnego użytku. Osobiście bardzo często z tego zbioru korzystam, większość grafik na moich stronach pochodzi właśnie stamtąd. Administratorzy tej galerii kładą szczególny nacisk na zdjęcia przedmiotów na jednakowym tle, które doskonale nadają się do tworzenia grafik. W galerii jest możliwość udostępniania swoich zdjęć.

  • morguefile - Kolejna galeria z darmowymi zdjeciami, działająca na podobnych zasadach jak sxc.hu.

  • imageafter - jeszcze jedna galeria zdjęć dostępnych za darmo zarówno do prywatnego jak i komercyjnego użytku.

  • cooltext - prosty generator www, napisów graficznych, przycisków itd. Praktycznie nie wymaga żadnych umiejętności, minusem jest tylko brak polskich znaków.
Autor: Tomasz Urban, właściciel serwisu ebiznes.org.pl


 

  
Newsletter E-biznes - przedsiębiorca w internecie...
E-mail:

Imię:

Zgadzam się z Polityką Prywatności


hosting, serwer na strone - zapewnia 2be.pl, autor strony: precelik
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie jakichkolwiek treści bez zezwolenia zabronione.
Zezwalamy na kopiowanie wybranych artykułów zobacz szczegóły: Artykuły do kopiowania za darmo - warunki